• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Щорічний звіт завідувача ДНЗ «Теремок» за 2016-2017 н. р.

Щорічний звіт завідувача ДНЗ «Теремок» за 2016-2017 н. р.

2017-05-25

/Files/images/zvtuvannya_2016-2017/Рисунок53.jpg

Щорічний звіт завідувача ДНЗ «Теремок» за 2016-2017 н. р.

В 2016-2017 навчальному році в ДНЗ «Теремок» функціонувало 12 груп для дітей віком від 1,5 року до 6(7)-ми, в яких виховувалося та навчалося 354 дитини. Зокрема, в трьох І молодших групах було 70 дітей, в трьох ІІ молодших групах – 89, в трьох середніх – 97, в трьох старших логопедичних – 98. В 2016-2017н. р. В ДНЗ «Теремок» було прийнято 125 дітей, з них дітей старших груп – 7, переселених зі східних районів – 14.

Навчально-виховний процес в ДНЗ «Теремок» в 2016-2017 н. р. забезпечувало 27 педагогічних працівників. В своїй роботі вони керувалися, програмами розвитку дітей дошкільного віку «Українське дошкілля», «Впевнений старт», Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні, передовим педагогічним досвідом як педагогів свого закладу, так і інших.

В ДНЗ продовжувалася планомірна та систематична робота по зміцненню матеріально-технічної бази. За сприяння Броварської міської ради та управління освіти і науки в ДНЗ закінчена робота щодо заміни віконних прорізів, продовжується ремонт даху, кроновано 10 дерев, придбано та встановлено спортивний майданчик, придбано два ноутбуки, комп’ютер, два бактерицидних опромінювача, п’ять водонагрівачів, засіб для дезинфекції, замінено посуд як по групах, так і на харчоблоці, постільна білизна, ковдри, подушки, спецодяг, інформаційна дошка. Протягом звітного періоду силами батьків було зроблено та придбано по групах: №2 «Колобок» (проведено ремонт групового приміщення, спальні, туалетної кімнати, придбана роздягальна трьохсекційна шафа, дві побутові шафи), №3»Джмелик» (замінено вхідні двері), група №5 «Дзвіночок» (проведено косметичний ремонт групової кімнати, замінено вхідні двері та водонагрівач), група №6 «Метелик» (проведено косметичний ремонт групової кімнати), група №8 «Сонечко» (придбано набір кухонних меблів), група №9 «Капітошка» (встановлено стіл на ігровому майданчику), група №10 «Віночок» (придбано килим в групову кімнату), група №12 «Соняшничок» (проведено косметичний ремонт спальної кімнати та роздягальної). Закінчено капітальний ремонт медичного блоку.Батьками як спонсорська допомога були передані будівельні матеріали для завершення ремонту, шафа для горщиків в групу №3 «Джмелик», стенди, таблички, вивіски, тример, 100м кабелю, водонагрівач та вхідні двері в групу №2 «Колобок», засіб для проведення обробки рук працівників харчоблоку. В усіх групових приміщеннях та декотрих спальних замінено звичайні лампи розжарення на LED. Всі передані матеріали було заактовано та передано на баланс ДНЗ відповідно до вимог чинного законодавства. Проведено опресовку бойлера та опалювальної системи, випробування запірної арматури в рамках підготовки до зимового періоду. На навчальний заклад проведено підписку на періодичні видання методичного змісту на 2017 рік, постійно поповнюється перелік методичної літератури.

Традиційно щороку батьки беруть на себе зобов’язання по забезпеченню груп миючими засобами (частково), канцелярськими товарами та іграшками. Відрадно, що в кожній групі в достатній кількості засобів для роботи з дітьми на заняттях і в повсякденному житті, на належному рівні санітарно-гігієнічний стан.

За кошти батьків частково утримується належний санітарно-гігієнічний стан в загальних та спеціальних приміщеннях ДНЗ та на харчоблоці, про що свідчать акти перевірок СЕС, обслуговуються технічні засоби, закуповуються засоби першої медичної допомоги, лампочки, проводиться поточний ремонт зіпсованого обладнання або його заміна по потребі.

Батьки вихованців забезпечують їх подарунками з приводу закінчення дитячого садочка, а також приймають активну участь у виготовленні карнавальних та сценічних костюмів, зокрема, пошиття костюмів для фестивалю «Срібні дзвіночки», прикрашанні музичної зали.

Протягом року управлінням освіти і науки в повному обсязі було профінансовано оплату електроенергії, тепло- та водопостачання. Вчасно завозилися якісні та різноманітні продукти харчування, проводилася доплата за харчування дітей з міського бюджету в обсязі 40%, фінансувалося харчування дітей пільгових категорій (діти під опікою – 1, діти з малозабезпечених сімей – 1, діти-інваліди – 7, діти, батьки яких перебувають або перебували в АТО – 14, діти з багатодітних сімей – 22).

За допомогою батьків з території ДНЗ було вивезено торішнє листя, будівельне сміття та завезено річковий пісок.

Навчально-виховний процес забезпечували 27 педагогічних працівників, з них:

з вищою освітою – 14;

з неповною вищою освітою – 0;

з середньою-спеціальною освітою – 13;

навчається – 0.

Мають категорію «Спеціаліст» – 16, «Спеціаліст ІІ категорії» – 2, «Спеціаліст І категорії» – 1, «Спеціаліст вищої категорії» – 8.

Звання «Вихователь-методист» мають два педагогічних працівника,

звання «Старший вчитель (вихователь)» – 2, «Відмінник освіти УРСР» – 2.

Чотири педагогічних працівника підвищують свій фаховий рівень в вищих учбових закладах ІІІ-IV ступенів акредитації.

Протягом 2016-2017н.р. було атестовано п’ять педагогічних працівників з п’яти: вихователі Кублій Олена Вікторівна та Слюсаренко Людмила Миколаївна на встановлення категорії «Спеціаліст», вихователь Мехед Лариса Миколаївна на встановлення категорії «Спеціаліст» з вищим тарифним розрядом, інструктор з фізичного виховання Поволоцька Ірина Вікторівна на встановлення категорії «Спеціаліст І категорії», вихователь Керімова Олена Олександрівна на підтвердження категорії «Спеціаліст» з вищим тарифним розрядом та звання «Вихователь-методист».

В березні 2017 року пройшла державна експертиза закладу, за результатами якої ДНЗ визнано атестованим.

Для забезпечення належного рівня підготовки дітей до школи до роботи на старших логопедичних групах було залучено педагогів з високими професійними якостями, достатнім досвідом роботи. Планомірно проводилася робота по укомплектуванню закладу педагогічними кадрами, передавалися запити на біржу праці, відкрита вакансія на сайті Work.ua. Таким чином вакансія на кінець 2016-2017 н. р. склала 4,83ст. вихователів, 1ст керівника музичного, 1ст. практичного психолога, 1ст. вчителя-логопеда. В колективі залишаються не до кінця вирішеними питання розстановки кадрів по групах щодо психологічної сумісності, тому що не повністю вивчені можливості новоприбулих працівників, та не всі мають належний професійний рівень. Тому на 2017-2018 н. р. буде докладено максимум зусиль керівництва закладу для належної роботи педагогічних кадрів з дітьми та співпраці між собою.

В ДНЗ «Теремок» працює сестра медична з дієтичного харчування Хохля Л.М. Діти забезпечені трьохразовим харчуванням, страви готуються згідно розкладки-меню на кожний день. Виконується принцип складання приблизного меню на десять днів. Кожні десять днів проводиться корекція виконання норм харчування для ефективного їх забезпечення. Звіти по виконанню натуральних норм харчування подаються кожного місяця, кварталу, року як в районну СЕС, так і в управління освіти і науки. Зауважень щодо виконання натуральних норм харчування не було. Організація харчування в закладі в цілому знаходиться на належному рівні: порушень в технології приготування страв не було, неякісних, з вичерпаним терміном реалізації продуктів харчування не зафіксовано, заявки на бази робляться вчасно, проводиться корекція заявок у зв’язку із збільшенням або зменшенням дітей. Терміни використання продуктів дотримуються. Вся документація як у медичного працівника, так і в коморі та на харчоблоці в належному стані, ведеться регулярно, пронумерована та прошнурована. Порушень використання продуктів з обмеженим терміном реалізації не зафіксовано. В дошкільному закладі впроваджено в дію електронне меню. В жовтні 2016 року було проведено екскурсію членів батьківських груп на харчоблок, де батьки мали змогу побачити забезпеченість харчоблоку обладнанням, дотримання санітарно-гігієнічних норм, процеси отримання, зберігання, переробки продуктів та приготування страв, отримали відповіді на запитання, які їх цікавили.

В групах проводиться планомірна та систематична робота по вихованню у дітей культурно-гігієнічних навичок. Діти добре володіють ложкою та виделкою, в старших групах – ножем, відповідно до вікових можливостей. Діти вміють чергувати по їдальні, залюбки виконують індивідуальні доручення. Вміють користуватися серветкою, полоскати рот. Внаслідок кропіткої планомірної роботи завідувача Горобець Н.В., вихователя-методиста Гнатюк Р.П., медичних працівників в особі Галай В.В. та Хохлі Л. М., на належний рівень виведена робота щодо з’їдання дітьми всіх страв, які їм пропонують, хоча є ще поодинокі випадки, коли діти залучаються підтримкою батьків, особливо вранці, з приводу відмови від сніданку, вказуючи на те, що вони поїли вдома. Частина дітей відмовляється від молочних страв. Робота з даного питання потребує і надалі постійного контролю та роз’яснювальної роботи серед батьків щодо позитивного впливу раціонального харчування як на здоров’я дітей в цілому, так і для їх розумових здібностей.

До дошкільного навчального закладу діти приймаються відповідно медичних документів. Протягом всього перебування дитини в закладі їй роблять щеплення відповідно до віку, стежать за її фізичним розвитком та антропометричними показниками. Щороку в ДНЗ проводиться медичний огляд дітей, відповідно якого ведеться диспансерний облік. В закладі надається невідкладна медична допомога дітям у разі гострого захворювання або травми.

В 2016-2017 навчальному році в світлі подій щодо щеплень дітей в Україні стало гостро питання вакцинації дітей в нашому дошкільному закладі. Вакцини завозяться несистематично та в недостатній кількості. Завідувач разом з медичними працівниками розробили ряд заходів щодо вирішення даного питання, а саме: було відведено значно більше часу на роз’яснювальну роботу щодо щеплення дітей серед батьків, діти яких починали відвідувати ДНЗ в 2016-2017 навчальному році, стали більш суворими міри щодо прийому дітей в ДНЗ (без щеплень в ДНЗ діти приймаються тільки за протоколом ЛЛК). В зв’язку з періодичною відсутністю вакцин було зроблено ОПВ – 38 з 62, І RW АДП – 25 з 80, реакція Манту – 82 з 205, КПК – 27 з 72, БЦЖ – 1 з 2.

Здійснюється контроль за організацією та якістю харчування, дотриманням раці онального режиму навчально-виховної діяльності, навчального навантаження, за дотриманням санітарно-гігієнічних умов та протиепідемічного режиму. В ДНЗ під час карантинів проводяться заходи по профілактиці захворювань та їх локалізації. Систематично проводиться кварцювання груп, провітрювання, дезінфекція приміщень та обладнання, антисептична обробка рук працівників тощо. В зв’язку з цим в дошкільному закладі не зафіксовано протягом навчального року захворювань з отруєнь, кору, червінки, епідемічного паротиту, гепатитів, дифтерії, правцю, поліомієліту, захворювань шкіри тощо. Порівняно з таким самим періодом минулого року на 84 випадки менше діти хворіли на грип, ГРВІ, ГРВ. На 12 випадків менше захворювань на бронхіт, на 5 випадків менше захворювань на пневмонію, на 1 випадок зменшилися захворювання на отит та функціональні розлади кишечника, на 2 випадки менше діти хворіли на кон’юнктивіт, на 24 випадки менше інших захворювань. Зафіксовано на 1 випадок більше захворювань на ангіну, на 9 випадків більше вітряної віспи, на 6 випадків скарлатини. Зафіксовано один випадок мононуклеозу. На одному рівні залишились захворювання тонзиліту (по 4 випадки) та ГЕКу (по 2 випадки) за звітний період.

Медичні працівники приділяють увагу просвітницькій роботі серед дітей, батьків, працівників дошкільного навчального закладу.

Документація медичних працівників ведеться відповідно вимогам та нормативним документам, зауважень щодо її ведення немає.

В ДНЗ діє служба з охорони праці. Призначені відповідальні за проведення інструктажів, навчання, проводять їх вчасно, про що є відповідно оформлені документи. Зібрані матеріали з охорони праці та пожежної безпеки поновлені та документально оформлені. Акти перевірок з техніки безпеки та протипожежної безпеки складаються відповідно графіка та зібрані в спеціальній папці. ДНЗ повністю забезпечений засобами пожежогасіння: в наявності чотири п'ятилітрових та одинадцять дев'ятилітрових вогнегасників, які перезаряджалися в серпні 2016 року. В закладі відсутня пожежна сигналізація.

Протягом звітного періоду зафіксовано три випадки травмування дітей під час навчально-виховного процесу (Христенко Денис, старша логопедична група №1 «Зірочка», Ковальчук Михайло, старша логопедична група №7 «Веселка», Осадчій Євгеній, середня група №9 «Капітошка») та три випадки вдома: Мельниченко Нікіта (середня група №11 «Усмішка»), Котченко Анна (середня група №11 «Усмішка»), Христенко Денис (старша логопедична група №1 «Зірочка»). Не було травм виробничого характеру серед працівників та зафіксовано одну травму невиробничого характеру (помічник вихователя Зажидько Р.І.). Документи по травматизму оформляються вчасно, відповідно до чинного законодавства.

Санітарно-гігієнічний стан задовільний. Відповідно графіків проводяться вологе прибирання, наскрізне провітрювання. Всі групи та службові приміщення в достатній кількості забезпечені миючими та дезинфікуючими засобами, в кожній групі та музичній залі встановлені стаціонарні лампи для кварцювання та є в достатній кількості переносні на час карантинів.

В дошкільному закладі виховується сім дітей з особливими потребами, одна дитина з малозабезпеченої сім’ї, 22 дитини з багатодітних родин, 14 дітей, батьки яких перебували або перебувають в зоні АТО, одна дитина під опікою, сиріт немає. В 2016-2017н.р. в ДНЗ діяла комісія по забезпеченню соціального патронату для дітей незахищених категорії. В закладі виховується дві дитини, сім’ї яких опинилися в СЖО.

В 2016-2017 н. р., як в попередні роки в ДНЗ видавалися святкові накази до Дня працівників освіти та Міжнародного жіночого Дня, в яких виноситься подяка всім працівникам закладу за сумлінну та творчу працю. З 2016 року в ДНЗ проводиться преміювання працівників за добросовісне виконання посадових обов’язків; встановлено доплати за переповненість груп відповідно Закону «Про дошкільну освіту» (ст.14) та наказу МОН від 20.02.2002 №128; за престижність педагогічної праці відповідно до Постанови КМУ від 25.03.2014 №88; та надбавки заступникам завідувача, за наказом управління освіти і науки Броварської міської ради від 22.12.2016 №446-23-07 «Про встановлення надбавок до посадових окладів».

В разі смерті рідних та близьких згідно Постанови КМУ працівникам виплачувався оклад як матеріальна допомога на поховання; в 2016-2017н.р. виплата цієї допомоги не проводилась, але надавалася допомога працівникам, які опинилися у скрутному становищі в межах фонду економії заробітної плати. Також колектив допомагає посильно колегам, які опинилися в складних життєвих обставинах.

В колективі існує добра традиція вітати ювілярів і хотілося б, щоб вона не зникла, а також міні колективами відзначаються за філіжанкою кави або чаю менш визначні події та календарні свята. Також започаткована традиція святкових корпоративів для зближення та знайомства працівників закладу.

В ДНЗ існують прозорі демократичні відносини як між співробітниками, так і з батьками. Батьківський комітет робить великий внесок в роботу закладу в цілому та кожної групи зокрема. Завдяки допомозі батьків в ДНЗ проводяться ремонти та оздоблення приміщень. Так, на літо 2017 року заплановано ремонт службового туалету, встановлення спортивного обладнання, жалюзі в медблоці, косметичний ремонт панелей сходових клітин, для чого протягом навчального року велася підготовча робота щодо фінансової допомоги батьків.

Щороку завідувач відвідує батьківські збори в усіх групах, щоб якомога щільніше поспілкуватися з усіма батьками, вивчити їх зауваження та пропозиції для подальшого покращення діяльності закладу. Зауваження, які надходили з боку батьків було розглянуто в робочому режимі.

Увесь колектив в своїй роботі керується принципом виховання всебічно розвиненої особистості.

Звіт підготувала завідувач ДНЗ «Теремок» Горобець Н.В.

25.05.2017р.

Кiлькiсть переглядiв: 100