• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Для мам і тат про життя малят

ДЕСЯТЬ ЗАПОВІДЕЙ БАТЬКІВСТВА

1.Не чекай, що твоя дитина буде така, як ти або як ти бажаєш, допоможи їй стати собою, а не тобою.

2.Не порівнюй дитину з іншою, а порівнюй саму із собою сьогодні, завтра, вчора.

3.Не вимагай від дитини платні за все, що ти для неї робиш, ти подарував їй життя. Як вона може віддячити тобі? Вона подарує життя другій та третій: це незворотний закон вдячності.

4.Не перекладай на дитину свої образи, щоб на старості не їсти гіркий хліб, бо, що посієш, те й зросте.

5.Не стався до її проблем зверхньо: тягар життя дається кожному по силі – будь впевнений, їй її тягар не менший, а може й більший, тому що в неї ще немає звички.

6.Не принижуй.

7.Не карай себе, якщо не можеш чогось зробити для своєї дитини, карай, якщо можеш, але не робиш.

8.Пам’ятай, для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все.

9.Вмій любити чужу дитину, ніколи не роби чужій те, що не бажав би, щоб інші зробили твоїй.

10.Люби свою дитину будь-якою: не талановиту, невдаху, дорослу. Коли спілкуєшся з нею, радій тому, що дитина – це свято, яке зараз з тобою.

анимация пуговицы

Поради щодо адаптації дітей

Шановні батьки!

Усвідомте, що ваше власне хвилювання передається дитині. Щоб запобігти цьому, заздалегідь познайомтеся з вихователями та особливостями організації життя в групі:

· Дайте дитині позитивну перспективу: розкажіть, що в дитячому садку багато діток, іграшок і їй там буде добре, цікаво, весело.

· Підпорядкуйте домашній режим режиму роботи дитячого садка, особливо дотримуйтесь часу вкладання спати і періодів харчування.

· Навчіть дитину елементарним навичкам самообслуговування.

· Подбайте про психічне і фізичне здоров’я дитини.

· Повідомте вихователів про звички та вподобання вашого малюка, про особливості здоров’я та поведінки.

· Потурбуйтесь про нервову систему сина чи доньки. В перші дні перебування не залишайте малюка на цілий день у дитсадку.

· Тримайте тісний зв’язок із персоналом групи і будьте певні, що працівники зуміли прийняти і зрозуміти вашу дитину, і по-материнськи дбають про неї.

анимация пуговицы

Шановні батьки, пропонуємо Вашій увазі перелік цікавих справ, якими ви зможете зайняти дитину під час карантину з 12.03 по 24.03.2020року

Аплікація З СЕРВЕТОК

Одна з технологій, що використовуються в виробах і аплікаціях, яку діти просто обожнюють – це кульки з серветок. Приємні відчуття маленькі майстри отримують завдяки м'якості і податливості матеріалу. Сама технологія дуже проста: серветки розриваються на невеликі частини, кожна з яких скручується пальцями в кульку. Якщо використовувати серветки різних кольорів, то, відповідно, і кольори готових кульок вийдуть різними.

Отже, приступаємо до роботи, для якої знадобляться:

• ножиці

• фломастер

• кольоровий папір

• картон

• серветки

Для початку разом з дитиною намалюйте на папері фігуру і виріжте її. Потім приклейте на приготований кольоровий картон.

Тепер настав час найприємнішою частини: скачування і наклеювання кульок з серветок. За описаною вище технологією підготуйте потрібну кількість кульок, а потім надайте дитині можливість самостійно заклеїти заздалегідь окреслений олівцем контур.

Виконавши подібну роботу, малюкові напевно захочеться продовжити експериментувати з салфетнимі кульками. Вручите йому пачку кольорових серветок, а через деякий час насолодитеся результатом творчості.

анимация пуговицы

Вивчаємо вірші до Великодня

Шановні батьки, незабаром Свято Великодня, вивчіть разом з дітьми вірші про великодню писанку та порадуйте ними своїх рідних, звичайно, по телефону чи по скайпу. Залишайтесь вдома і будьте здорові.

Писанка

Українська писанка,

Як дитяча пісенька,

Як бабусина казка,

Як матусина ласка.

Сяду собі скраєчку

І розмалюю яєчко.

Хрестик, зоря, віконце,

І стане вона, мов сонце. А. Камінчук /Files/images/IMG-3b4313814a6d4b8abc1b8d237c4fc27c-V.jpg

Крашанки, крашанки

Крашанки, крашанки

Пофарбую залюбки,

Ось зелена, ось червона,

А ось жовта, он бузкова.

Писанки, писанки –

Кольорові, мов ляльки.

З журавлями і з півнями,

Із хрестами, з ластівками. М.Маслова

анимация пуговицы

Працюємо з дітьми вдома

Графічні диктанти для дошкільнят дуже допомагають батькам і педагогам планомірно підготувати дитину до школи і уникнути таких типових труднощів у навчанні, як нерозвиненість орфографічної пильності, непосидючість і неуважність. Регулярні заняття з графічними диктантами розвивають у дитини довільну увагу, просторову уяву, дрібну моторику пальців рук, координацію рухів, посидючість.

Малювання по клітинках – дуже захоплююче і корисне заняття для дітей. Графічні диктанти можуть з успіхом застосовуватися для дітей від 5 до 10 років.

Графічні диктанти розширюють кругозір, збільшують словниковий запас, навчають орієнтуватися в зошиті, знайомлять з різними способами зображення предметів.

Як працювати з графічними диктантами:

Графічний диктант можна виконувати у двох варіантах:
1. Дитині пропонують зразок геометричного малюнка і просять повторити точно такий же малюнок в зошиті в клітинку.

2. Дорослий диктує послідовність дій із зазначенням числа клітинок і їх напрямів (вліво, вправо, вгору, вниз), дитина виконує роботу на слух, а потім порівнює методом накладання своє зображення орнаменту або фігури зі зразком в посібнику.

Підбирайте завдання за принципом «від простого до складного». Починайте з простих диктантів і поступово переходьте до більш складних.

Для занять необхідний зошит у клітинку, простий олівець і гумка, щоб дитина могла завжди виправити неправильну лінію. Для дітей 5 – 6-ти років краще використовувати зошит у велику клітинку (0,8 мм), щоб не перенапружувати зір. Приклад диктування графічного диктанту: 1 клітинка вправо, 3 клітинки вгору, 2 клітинки вліво, 4 клітинки вниз, 1 клітинка вправо.

Під час занять дуже важливий настрій дитини і доброзичливе ставлення дорослого. Пам’ятайте, що заняття для дитини – не іспит, а гра. Допомагайте малюкові, стежте за тим, щоб він не помилявся. Результат роботи завжди повинен задовольняти дитину, щоб їй знову і знову хотілося малювати по клітинках.

«Ведмідь»

1 клітинка вправо, 1 вгору, 1 вправо,2 вгору, 2 вправо, 1 вгору, 1 вправо, 1 вниз, 8 вправо, 1 вниз, 1 вправо, 1 вниз, 2 вправо. 1 вниз, 1 вліво, 3 вниз,1 вліво, 3 вниз, 5 вліво, 1 вгору, 1 вправо, 2 вгору, 3 вліво, 3 вниз, 5 вліво,1 вгору, 1 вправо, 2 вгору, 1 вліво, 1 вгору, 1 вліво, 1 вгору.

«Кораблик»

3 клітинки вправо, 1 вгору, 1 вправо, 1 вгору, 1 вправо, 1 вгору, 1 вправо, 1 вгору, 1 вправо, 2 вгору, 1 вправо, 2 по діагоналі вниз вправо, 2 вліво, 4 вниз, 1 вправо, 1 вниз, 4 вправо, 3 по діагоналі вниз вліво, 6 вліво, 4 по діагоналі вгору вліво.

Також можна придумувати свої візерунки, орнаменти. Головне, щоб дитина виконувала ці завдання з задоволенням, а не з примусу.

анимация пуговицы


Кiлькiсть переглядiв: 647